Jan.01

Slider List Control (Windows Mobile için User Interface)

Windows Mobile üzerinde program geliştirmek isteyenler için Visual Studio.NET ile Microsoft Windows Mobile SDK kurulumları yapıldıktan sonra, Visual Studio.NET’in kendi toolbox’ından standart .NET CF takımlarını kullanarak formlar hazırlanır. Fakat standart .NET CF User Interface (Kullanıcı Arayüzü) takımları hem grafiksel olarak basit hem de yeni nesil Mobile yazılımlara göre çok sade durur.

xda-developers.com forumlarında Obelix_A isimli vatandaş HTC Sense deki gibi şık, kaydırma animasyonlu bir UI yayınladı. Daha deneme fırsatı bulamadım ama ilgili component ile yapılmış bir yazılımın Türkçeleştirilmesini yaptım. Ve gayet şık olduğunu söyleyebilirim.

Componente buradan (üyelik gerektirir) ulaşabilir, çok beğendiyseniz ve yazan vatandaşa destekte bulunmak istiyorsanız buradan bağış yapabilirsiniz.

Ekran görüntüleri aşağıdaki gibidir ;
Visual Basic,Windows Mobile
Share this Story:
  • facebook
  • twitter
  • gplus

About Muzaffer Ali AKYIL

Merhabalar, Adım Muzaffer Akyıl, Bilgi teknolojileri ile içli dışlı, teknolojiyi yakından takip eden, web ve masaüstü programlama ile uğraşıp, saatlerce kastığı şeyleri hiç bir karşılık beklemeden paylaşmayı amaç eden biriyim.


Yorumlar(1)

  1. isa
    1597 days önce

    Muzaffer bey merhaba. visual studio 2005 te user kontrol projesi açarak bi user control oluşturdum ve bu controlü windows mobile 6.5 yüklü cihazlarda kullanmak istiyorum. mobil cihazlar için smart device projesi açıyorum toolbox a choose ıtem diyerek control ün dll ini ekliyrum ancak control toolbox a gelmiyo. add reference diyerek yine ekliyorm yine gelmiyor. sorun ne olabilir sizce?

Bir yorum bırak

 

Comment